Hypoteční makléři v ČR

První hypoteční makléři v České republice zahájili svou činnost na konci devadesátých let. Od té doby jejich význam významně vzrostl: členové AHM ČR ovládají třetinu trhu hypotékami.

Hypoteční makléři v ČR

První hypoteční makléři v České republice zahájili svou činnost na konci devadesátých let. V této době bylo získání hypotéky značně složité, neboť hypotéky byly novým bankovním produktem, který banky nabízely ojediněle. Prvotní přidaná hodnota makléře tedy byla na úrovni „administrativně-technické“, nikoliv čistě poradenské. Pojem hypoteční makléř byl v tomto období téměř neznámým, neboť dané činnosti se věnovalo pouze několik málo společností.

Hypoteční makléři a hypoteční boom

Teprve po roce 2000, kdy se hypotéka stala běžným bankovním produktem, nastává boom hypotečních zprostředkovatelů a společně s nimi i makléřských firem. Hypoteční makléři se stali neodmyslitelnou součástí služeb realitních kanceláří a developerů, mezi veřejností získávají na popularitě. V souvislosti s rostoucím množstvím hypotečních produktů se přidaná hodnota makléře zvyšuje o schopnost nalézt nejoptimálnější  řešení daného případu. Makléři zvyšují své objemy zprostředkovaných hypoték, čímž na trhu získávají důležitou pozici: realizují slevy pro své klienty a značně ovlivňují „hypoteční standardy“. Díky tomu se podstatně zkracuje doba vyřízení hypotéky, snižuje se administrativní náročnost a vyvíjí se tlak na snížení cen hypoték.

V roce 2006 zakládá čtveřice nejsilnějších společností Asociaci hypotečních makléřů s cílem kultivovat hypoteční trh a zvyšovat prestiž hypotečních makléřů.

Zeptat se makléře

1000 characters left

Kontakt

Adresa
Asociace hypotečních makléřů, o.s.
Bořivojova 35/878, 130 00 Praha 3
Telefon
+420 603 740 112
E-mail
info(zavinac)ahmcr.eu