Asociace hypotečních makléřů

Členové Asociace hypotečních makléřů v roce 2013 zprostředkovali hypotéky za rekordních 35 mld. Kč

Praha, 29. ledna 2014: Členové Asociace hypotečních makléřů (AHM) zprostředkovali v roce 2013 hypotéky za rekordních 35 mld. Kč, což představuje meziroční nárůst o 40%. Produkce nejvýznamnějších hypotečních makléřů tak rostla podstatně rychleji než samotný hypoteční trh, který s 155 mld. Kč vykázal meziroční nárůst 27%.

Asociace hypotečních makléřů, jejíž členové zpracovávají už skoro každou čtvrtou hypotéku na trhu, i nadále posiluje svoji roli na trhu zprostředkovatelů hypotečních produktů. "Naši členové za rok 2013 zprostředkovali hypotéky za 35 mld. Kč, což je za sedmiletou existenci naší asociace rekordní objem," uvádí Jan Kruntorád, předseda představenstva AHM.

Nejen rekordní objemy, ale především garance kvalit

Asociace hypotečních makléřů v srpnu zavedla značku kvality "FÉR hypotéka". Tou byly během srpna a září označeny stovky prodejních míst členů AHM. Projekt, doprovázený videospotem, který má na YouTube již přes 35 000 shlédnutí, upozornil na úskalí spojená s vyřízením hypotéky.
"Smyslem projektu FÉR hypotéka je poukázat na vysokou úroveň služeb, kterou poskytují členové AHM," říká manažerka AHM a autorka projektu Petra Horáková Krištofová. "FÉR hypotéka veřejnost velice zaujala, což se rychle projevilo v množství dotazů, s kterými se na naše makléře neustále obrací," dodává.

Nové hypotéky vs. refinancování

Refinancování hypoték, které bylo hnacím motorem trhu v roce 2013, bude pro hypoteční trh významné i letos. Fixační období bude končit desetitisícům hypoték, které byly uzavírány
s podstatně vyššími úrokovými sazbami. "Podíl refinancovaných hypoték v roce 2013 se odhaduje na jednu třetinu. Pro členy AHM však refinancování takový význam nemá, tvoří asi jen 20% celkové produkce," dodává Jan Kruntorád s tím, že členové AHM se zaměřují zejména na nové hypotéky.

Asociace hypotečních makléřů, sdružující renomované hypoteční makléře, byla založena v roce 2006. Aktuálně má 8 členů (1. EUROHYPOTÉKA, Bonnet.cz, FINEO Group, GEPARD FINANCE, HYPOASISTENT, M&M reality holding, OPEN FINANCE a BROKER TRUST). V roce 2013 AHM zavedla značku kvality FÉR hypotéka, kterou je aktuálně označeno několik stovek kanceláří po celé ČR.

http://www.fer-hypoteka.cz

http://www.youtube.com/watch?v=MbWrwsGFl3s


Kontakt:
Petra Horáková Krištofová (manažerka AHM)
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tel.: +420 603 740 112

Zeptat se makléře

1000 characters left

Kontakt

Adresa
Asociace hypotečních makléřů, o.s.
Bořivojova 35/878, 130 00 Praha 3
Telefon
+420 603 740 112
E-mail
info(zavinac)ahmcr.eu